Din virkesköpare

Din lokala kontakt i skogen

Hos oss träffar du virkesköpare med skogen i hjärtat och viljan att lyssna till dina behov och önskemål. Människor med god lokalkännedom och bred skoglig kunskap som kan som kan svara på de flesta frågor som rör skötsel och ägande och erbjuda bra lösningar för det just du behöver. Välj län för att  komma till virkesköparen närmast din skog!

Våra virkesköpare

Andreas Axnér

Virkesköpare Värmland, Örebro
0703950428 andreas.axner@storaenso.com

Kristinehamn, Karlskoga, Storfors, Degerfors

Adam Gradén

Virkesköpare Dalarna
0702249685 adam.graden@storaenso.com

Leksand

Andreas Nord

Virkesköpare Värmland
0705619912 andreas.nord.ext@storaenso.com

Ekshärad, samt tf Övre Klarälvsdalen

Andreas Steineck

Virkesköpare Västmanland
0702584608 andreas.steineck@storaenso.com

Sala, Surahammar, Västerfärnebo, Ramnäs

Andreas Lund

Virkesköpare Gävleborg
0702509857 andreas.lund@storaenso.com

Söderhamn, Hudiksvall

Adam Holm

Adam Holm

Virkesköpare Värmland
0730616955 adam.holm@storaenso.com

Karlstad, Hammarö

Börje Hellman

Virkesköpare Stockholm, Södermanland
0702467226 borje.hellman@storaenso.com

S Stockholm, Södermanland

Christer Sandberg

Virkesköpare Värmland
0703333035 christer.sandberg@storaenso.com

Torsby

Christian Thunell

Virkesköpare Jämtland
0730587636 christian.thunell@storaenso.com

Härjedalen

Conny Larsson

Virkesköpare Uppsala
0730828468 conny.larsson@storaenso.com

Östhammar

Daniel Johansson

Virkesköpare Värmland
0725505935 daniel.johansson@storaenso.com

Säffle, Grums

Emilie Björkman

Virkesköpare Dalarna
0701474755 emilie.bjorkman@storaenso.com

Borlänge, Gagnef

Erik Olsson

Virkesköpare Dalarna
0703605277 erik.j.olsson@storaenso.com

Malung-Sälen

Hans Persson

Virkesköpare Gävleborg
0705761810 hans.e.persson@storaenso.com

S Bollnäs, V Söderhamn

Hannes Blomstrand

Virkesköpare Värmland
0738051940 hannes.blomstrand@storaenso.com

Årjäng Vikarierande i Dals-Ed, Färgelanda och Bäckefors

Henrik Berglund

Virkesköpare Värmland
0702532792 henrik.berglund@storaenso.com

Norra Ny, Ambjörby

Jan-Åke Blom

Virkesköpare Gävleborg
0761391841 jan-ake.blom@storaenso.com

Ovanåker, V Bollnäs

Jörgen Hult

Jörgen Hult

Virkesköpare Dalarna
0703783275 jorgen.hult@storaenso.com

Vansbro

Jakob Eriksson

Virkesköpare Västmanland, Uppsala
0705596230 jakob.x.eriksson@storaenso.com

Enköping, Västerås, Hallstahammar, Köping

Joakim Danielsson

Joakim Danielsson

Virkesköpare Dalarna
0761355617 joakim.danielsson@storaenso.com

Borlänge, Gagnef (föräldraledig)

Joakim Jansson

Joakim Jansson

Virkesköpare Dalarna
0722123700 joakim.jansson@storaenso.com

Ludvika

Johan Edin

Virkesköpare Värmland
0722287755 johan.edin@storaenso.com

Östmark

Jan Arvidsson

Virkesköpare Västra Götaland
0727268805 jan.arvidsson@storaenso.com

Bengtsfors, Åmål, Mellerud

Johan Silvemark

Virkesköpare Dalarna, Västmanland
0761295177 johan.silvemark@storaenso.com

Avesta, Hedemora, Fagersta, Norberg, Säter

Lars Berglund

Virkesköpare Gävleborg, Uppsala
0706517552 lars.berglund@storaenso.com

Tierp, Älvkarleby, Gävle

Leif Johansson

Virkesköpare Värmland
0706801813 leif.x.johansson@storaenso.com

Arvika, Brunskog, Klässbol

Lewi Köppler

Lewi Köppler

Virkesköpare Dalarna
0762173835 lewi.koppler@storaenso.com

Falun, Rättvik (föräldraledig)

Marcus Söderberg

Virkesköpare Dalarna
0730869620 marcus.soderberg@storaenso.com

Falun

Maria Janson

Virkesköpare Örebro
0725037440 maria.janson@storaenso.com

Hällefors, Ljusnarsberg, Kopparberg, Ramsberg, Grythyttan

Mattias Andersson

Virkesköpare Värmland
0761028768 mattias.b.andersson@storaenso.com

Gunnarskog

Magnus Löthgren

Virkesköpare Örebro
0761185411 magnus.lothgren@storaenso.com

Lindesberg, Nora, Fellingsbro, Nyhyttan

Marie Claesson

Virkesköpare Värmland
0730365665 marie.claesson@storaenso.com

Eda

Mats Andersson

Virkesköpare Gävleborg
0736628633 mats.x.andersson@storaenso.com

Hofors, Sandviken

Madeleine Gustavsson

Virkesköpare Västmanland, Dalarna
0701746294 madeleine.gustavsson@storaenso.com

Smedjebacken, Skinnskatteberg

Mattias Engman

Virkesköpare Gävleborg
0705597724 mattias.engman@storaenso.com

N Bollnäs

Michael Andersson

Virkesköpare Uppsala
0730775982 michael.lg.andersson@storaenso.com

Uppsala, Almunge, Järlåsa, Björklinge

Mats Wassberg

Virkesköpare Värmland
0703182379 mats.wassberg@storaenso.com

Svanskog, Säffle, Långserud

Niklas Bergström

Virkesköpare Dalarna
0727335575 niklas.bergstrom@storaenso.com

Falun, Rättvik

Niklas Wessmark

Virkesköpare Stockholm, Uppsala
0730692785 niklas.wessmark@storaenso.com

Enköping, Örsundsbro, Knivsta, Bålsta, Märsta

Niklas Karlsson

Virkesköpare Västra Götaland
070-293 51 83 niklas.x.karlsson@storaenso.com

Bohuslän

Olof Fernström

Virkesköpare Uppsala
0730738914 olof.fernstrom@storaenso.com

Heby Tärnsjö

Ola Åström

Virkesköpare Gävleborg
0725352023 ola.astrom@storaenso.com

Ockelbo

Oskar Nilsson

Virkesköpare Värmland
0761069735 oskar.nilsson@storaenso.com

Västra Sunne

Pär Frykberg

Virkesköpare Dalarna
0730592728 par.frykberg@storaenso.com

Mora, Orsa, Älvdalen

Roger Eriksson

Virkesköpare Stockholm
0730692650 roger.k.eriksson@storaenso.com

N Stockholm, Hallstavik, Norrtälje, Täby, Knutby, Rimbo

Rickard Glahs

Virkesköpare Gävleborg
0730896809 rickard.glahs@storaenso.com

Ljusdal

Peter Stureson

Virkesköpare Uppsala
0706206899 peter.stureson@storaenso.com

Heby, Sala, Fjärdhundra, Huddunge, Österunda

Robin Hed

Virkesköpare Värmland
0722066600 robin.hed@storaenso.com

Forshaga samt del av Munkfors

Simon Carlsson

Virkesköpare Värmland
0738213563 simon.carlsson@storaenso.com

Filipstad, Hagfors, Storfors

Simon Liljergren

Virkesköpare Dalarna
0725062018 simon.liljergren@storaenso.com

Falun, Rättvik

Stefan Gustafsson

Virkesköpare Gävleborg
0703285387 stefan.gustafsson@storaenso.com

Sandviken, Hedesunda

Tomas Carlsson

Virkesköpare Värmland
0705196300 tomas.carlsson@storaenso.com

Östra Sunne

Torbjörn Ameck

Virkesköpare Jämtland
0706446334 torbjorn.ameck@storaenso.com

Härjedalen, Berg

Thomas Gabrielsson

Virkesköpare Värmland
0705285205 thomas.gabrielsson@storaenso.com

Älgå

Kontakta virkesköpare

Vi kommer att lagra och behandla de uppgifter du anger i formuläret för att kunna hantera din förfrågan.

Ditt samtycke är frivilligt, och du kan när som helst välja att återkalla det. Detta gör du antingen genom att klicka på länken som finns i varje e-postutskick från Stora Enso, eller genom att kontakta Stora Enso i enlighet med vår sekretesspolicy. Stora Enso behandlar dina personuppgifter ansvarsfullt. Om du vill ha mer information kan du läsa vår sekretesspolicy. Observera att vi även spårar trafiken från vår e-postmarknadsföring.