Hitta din virkesköpare

Hos oss träffar du virkesköpare med god lokalkännedom och bred skoglig kunskap. Människor med skogen i hjärtat och viljan att lyssna till dina behov för att erbjuda lösningar som just du vill ha. Vi är din  vän i skogen och kan svara på de flesta frågor som rör skötsel och ägande. Navigera här för att komma till virkesköparen närmast din skog. 

Våra virkesköpare

Torbjörn Ameck

Torbjörn Ameck

Virkesköpare Jämtland
0706446334 torbjorn.ameck@storaenso.com

Härjedalen, Berg

Jan-Åke Blom

Jan-Åke Blom

Virkesköpare Gävleborg
0761391841 jan-ake.blom@storaenso.com

Ovanåker, V Bollnäs

Rickard Glahs

Rickard Glahs

Virkesköpare Gävleborg
0730896809 rickard.glahs@storaenso.com

Ljusdal

Mattias Engman

Mattias Engman

Virkesköpare Gävleborg
0705597724 mattias.engman@storaenso.com

N Bollnäs

Andreas Lund

Andreas Lund

Virkesköpare Gävleborg
0702509857 andreas.lund@storaenso.com

Söderhamn, Hudiksvall

Hans Persson

Hans Persson

Virkesköpare Gävleborg
0705761810 hans.e.persson@storaenso.com

S Bollnäs, V Söderhamn

Pär Frykberg

Pär Frykberg

Virkesköpare Dalarna
0730592728 par.frykberg@storaenso.com

Mora, Orsa, Älvdalen

Jörgen Hult

Jörgen Hult

Virkesköpare Dalarna
0703783275 jorgen.hult@storaenso.com

Vansbro

Erik Olsson

Erik Olsson

Virkesköpare Dalarna
0703605277 erik.j.olsson@storaenso.com

Malung-Sälen

Lewi Köppler

Lewi Köppler

Virkesköpare Dalarna
0762173835 lewi.koppler@storaenso.com

Falun, Rättvik

Niklas Bergström

Niklas Bergström

Virkesköpare Dalarna
0727335575 niklas.bergstrom@storaenso.com

Falun, Rättvik

Joakim Danielsson

Joakim Danielsson

Virkesköpare Dalarna
0761355617 joakim.danielsson@storaenso.com

Borlänge, Gagnef

Adam Gradén

Adam Gradén

Virkesköpare Dalarna
0702249685 adam.graden@storaenso.com

Leksand

Marcus Söderberg

Marcus Söderberg

Virkesköpare Dalarna
0730869620 marcus.soderberg@storaenso.com

Falun

Joakim Jansson

Joakim Jansson

Virkesköpare Dalarna
0722123700 joakim.jansson@storaenso.com

Ludvika

Johan Silvermark

Johan Silvemark

Virkesköpare Dalarna, Västmanland
0761295177 johan.silvemark@storaenso.com

Avesta, Hedemora, Fagersta, Norberg, Säter, Smedjebacken, Skinnskatteberg

Mats Andersson

Mats Andersson

Virkesköpare Gävleborg
0736628633 mats.x.andersson@storaenso.com

Hofors, Sandviken

Lars Berglund

Lars Berglund

Virkesköpare Gävleborg, Uppsala
0706517552 lars.berglund@storaenso.com

Tierp, Älvkarleby, Östhammar, Hofors, Gävle

Olof Fernström

Olof Fernström

Virkesköpare Uppsala
0730738914 olof.fernstrom@storaenso.com

Heby Tärnsjö

Stefan Gustafsson

Stefan Gustafsson

Virkesköpare Gävleborg
0703285387 stefan.gustafsson@storaenso.com

Sandviken, Hedesunda

Conny Larsson

Conny Larsson

Virkesköpare Uppsala
0730828468 conny.larsson@storaenso.com

Östhammar

Ola Åström

Ola Åström

Virkesköpare Gävleborg
0725352023 ola.astrom@storaenso.com

Ockelbo

Michael Andersson

Michael Andersson

Virkesköpare Uppsala
0730775982 michael.lg.andersson@storaenso.com

Uppsala, Almunge, Järlåsa, Björklinge

Kjell Eliasson

Kjell Eliasson

Virkesköpare Västmanland
0761197311 kjell.x.eliasson@storaenso.com

Sala, Surahammar, Västerås, Västerfärnebo, Ramnäs

Jakob Eriksson

Virkesköpare Västmanland, Uppsala
0705596230 jakob.x.eriksson@storaenso.com

Enköping, Västerås, Hallstahammar, Köping

Roger Eriksson

Roger Eriksson

Virkesköpare Stockholm
0730692650 roger.k.eriksson@storaenso.com

N Stockholm, Hallstavik, Norrtälje, Täby, Knutby, Rimbo

Börje Hellman

Börje Hellman

Virkesköpare Stockholm, Södermanland
0702467226 borje.hellman@storaenso.com

S Stockholm, Södermanland

Peter Stureson

Peter Stureson

Virkesköpare Uppsala
0706206899 peter.stureson@storaenso.com

Heby, Sala, Fjärdhundra, Huddunge, Österunda

Niklas Wessmark

Niklas Wessmark

Virkesköpare Stockholm, Uppsala
0730692785 niklas.wessmark@storaenso.com

Enköping, Örsundsbro, Knivsta, Bålsta, Märsta

Maria Jansson

Maria Janson

Virkesköpare Örebro
0725037440 maria.janson@storaenso.com

Hällefors, Ljusnarsberg, Kopparberg, Ramsberg, Grythyttan

Magnus Löthgren

Magnus Löthgren

Virkesköpare Örebro
0761185411 magnus.lothgren@storaenso.com

Lindesberg, Nora, Fellingsbro, Nyhyttan

Tomas Berggren

Skogvaktare Värmland, Dalarna
0703815603 tomas.berggren@storaenso.com

Torsby, Hagfors, S Malung-Sälen Skogvaktare samt tf virkesköpare

Johan Edin

Virkesköpare Värmland
0722287755 johan.edin@storaenso.com

Östmark

Andreas Nord

Virkesköpare Värmland
0705619912 andreas.nord.ext@storaenso.com

Hagfors, Torsby

Christer Sandberg

Virkesköpare Värmland
0703333035 christer.sandberg@storaenso.com

Torsby

Tomas Carlsson

Tomas Carlsson

Virkesköpare Värmland
0705196300 tomas.carlsson@storaenso.com

Ö Sunne

Robin Hed

Robin Hed

Virkesköpare Värmland
0722066600 robin.hed@storaenso.com

Forshaga samt del av Munkfors

Adam Holm

Adam Holm

Virkesköpare Värmland
0730616955 adam.holm@storaenso.com

Karlstad, Hammarö

Oskar Nilsson

Oskar Nilsson

Virkesköpare Värmland
0761069735 oskar.nilsson@storaenso.com

V Sunne

Andreas Axnér

Andreas Axnér

Virkesköpare Värmland
0703950428 andreas.axner@storaenso.com

Kristinehamn, Storfors, Filipstad, Degerfors

Simon Carlsson

Virkesköpare Värmland
0738213563 simon.carlsson@storaenso.com

Filipstad, Hagfors, Storfors

Mattias Andersson

Virkesköpare Värmland
0761028768 mattias.b.andersson@storaenso.com

Gunnarskog. Föräldraledig tom 16 aug.

Per-Anders Andersson

Virkesköpare Värmland
0706667924 per-anders.andersson@storaenso.com

Gunnarskog vik för Mattias Andersson t om 16 aug

Jan Arvidsson

Virkesköpare Västra Götaland
0727268805 jan.arvidsson@storaenso.com

Bengtsfors, Åmål, Mellerud

Hannes Blomstrand

Virkesköpare Värmland
0738051940 hannes.blomstrand@storaenso.com

Årjäng

Marie Claesson

Virkesköpare Värmland
0730365665 marie.claesson@storaenso.com

Eda

Thomas Gabrielsson

Virkesköpare Värmland
0705285205 thomas.gabrielsson@storaenso.com

Älgå

Leif Johansson

Virkesköpare Värmland
0706801813 leif.x.johansson@storaenso.com

Arvika, Brunskog, Klässbol

Daniel Johansson

Virkesköpare Värmland
0725505935 daniel.johansson@storaenso.com

Säffle, Grums

Niklas Karlsson

Virkesköpare Västra Götaland
070-293 51 83 niklas.x.karlsson@storaenso.com

Bohuslän

Melker Magnusson

Virkesköpare Västra Götaland
0738051758 melker.magnusson@storaenso.com

Dals-Ed, Färgelanda, Bäckefors

Mats Wassberg

Virkesköpare Värmland
0703182379 mats.wassberg@storaenso.com

Svanskog, Säffle, Långserud

Kontakta virkesköpare

Vi kommer att lagra och behandla de uppgifter du anger i formuläret för att kunna hantera din förfrågan.

Ditt samtycke är frivilligt, och du kan när som helst välja att återkalla det. Detta gör du antingen genom att klicka på länken som finns i varje e-postutskick från Stora Enso, eller genom att kontakta Stora Enso i enlighet med vår sekretesspolicy. Stora Enso behandlar dina personuppgifter ansvarsfullt. Om du vill ha mer information kan du läsa vår sekretesspolicy. Observera att vi även spårar trafiken från vår e-postmarknadsföring.