Din virkesköpare

Din lokala kontakt i skogen

Hos oss träffar du virkesköpare med skogen i hjärtat och viljan att lyssna till dina behov och önskemål. Människor med god lokalkännedom och bred skoglig kunskap som kan som kan svara på de flesta frågor som rör skötsel och ägande och erbjuda bra lösningar för det just du behöver. Välj län för att  komma till virkesköparen närmast din skog!

Våra virkesköpare

Andreas Axnér

Virkesköpare Värmland, Örebro
0703950428 andreas.axner@storaenso.com

Kristinehamn, Karlskoga, Storfors, Degerfors

Adam Gradén

Virkesköpare Dalarna
0702249685 adam.graden@storaenso.com

Leksand

Andreas Nord

Virkesköpare Värmland
0705619912 andreas.nord.ext@storaenso.com

Ekshärad, samt tf Övre Klarälvsdalen

Anton Östman

Virkesköpare Uppsala, Stockholm
0702588266 Anton.ostman@storaenso.com

Enköping, Örsundsbro, Knivsta, Bålsta, Märsta, Norra Stockholm, Täby

Andreas Steineck

Virkesköpare Uppsala
0702584608 andreas.steineck@storaenso.com

Järlåsa, Bälinge, Björklinge, Storvreta

Andreas Lund

Virkesköpare Gävleborg
0702509857 andreas.lund@storaenso.com

Söderhamn, Hudiksvall

Henrik Larsson

virkesköpare Värmland
+46702799024 henrik.larsson@storaenso.com

Karlstad, Hammarö

Börje Hellman

Virkesköpare Stockholm, Södermanland
0702467226 borje.hellman@storaenso.com

S Stockholm, Södermanland

Christer Sandberg

Virkesköpare Värmland
0703333035 christer.sandberg@storaenso.com

Torsby

Christian Thunell

Virkesköpare Jämtland
0730587636 christian.thunell@storaenso.com

Härjedalen

Conny Larsson

Virkesköpare Uppsala, Stockholm
0730828468 conny.larsson@storaenso.com

Östhammar, Knutby och Hallstavik

Daniel Johansson

Virkesköpare Värmland
0725505935 daniel.johansson@storaenso.com

Säffle, Grums

Daniel Norling

Virkesköpare Gävleborg
070-293 30 42 daniel.norling@storaenso.com

Hedesunda, Södra Sandviken, Gävle

Emil Walfridsson

Virkesköpare Södermanland
070-284 75 88 emil.walfridsson@storaenso.com

Emilie Björkman

Virkesköpare Dalarna
0701474755 emilie.bjorkman@storaenso.com

Falun

Emma Persson

Virkesköpare Gävleborg
0702341046 Emma.persson@storaenso.com

Ockelbo

Erik Olsson

Virkesköpare Dalarna
0703605277 erik.j.olsson@storaenso.com

Malung-Sälen, Vansbro, Mora, Orsa, Älvdalen

Gustav Georgsson

Virkesköpare Västra Götaland
072-7268805 Gustav.georgsson@storaenso.com

Bengtsfors, Åmål, Mellerud

Hans Persson

Virkesköpare Gävleborg
0705761810 hans.e.persson@storaenso.com

S Bollnäs, V Söderhamn

Henrik Berglund

Virkesköpare Värmland
0702532792 henrik.berglund@storaenso.com

Norra Ny, Ambjörby

Jakob Eriksson

Virkesköpare Västmanland, Uppsala
0705596230 jakob.x.eriksson@storaenso.com

Enköping, Västerås, Hallstahammar, Köping

Joakim Danielsson

Virkesköpare Dalarna
0761355617 joakim.danielsson@storaenso.com

Borlänge, Gagnef

Joakim Lyckman

Virkesköpare Västmanland
070-293 61 93 joakim.lyckman@storaenso.com

Sala, Surahammar, Västerfärnebo, Ramsnäs

Johan Edin

Virkesköpare Värmland
0722287755 johan.edin@storaenso.com

Östmark

Johan Silvemark

Virkesköpare Dalarna, Västmanland
0761295177 johan.silvemark@storaenso.com

Avesta, Hedemora, Fagersta, Norberg, Säter

Lars Berglund

Virkesköpare Gävleborg, Uppsala
0706517552 lars.berglund@storaenso.com

Tierp, Älvkarleby

Lars Nordin

Virkesköpare Uppsala
0706-985146 lars.x.nordin@storaenso.com

Tierp

Leif Johansson

Virkesköpare Värmland
0706801813 leif.x.johansson@storaenso.com

Arvika, Brunskog, Klässbol, Svanskog, Säffle, Långserud

Lewi Köppler

Virkesköpare Dalarna
0762173835 lewi.koppler@storaenso.com

Mora, Orsa, Rättvik

Marcus Söderberg

Virkesköpare Dalarna
0730869620 marcus.soderberg@storaenso.com

Falun

Maria Janson

Virkesköpare Örebro
0725037440 maria.janson@storaenso.com

Hällefors, Ljusnarsberg, Kopparberg, Ramsberg, Grythyttan

Mattias Andersson

Virkesköpare Värmland
0761028768 mattias.b.andersson@storaenso.com

Gunnarskog, Älgå

Mattias Berglund

Virkesköpare Gävleborg
0761-391841 mattias.berglund@storaenso.com

Ovanåker

Magnus Löthgren

Virkesköpare Örebro
0761185411 magnus.lothgren@storaenso.com

Lindesberg, Nora, Fellingsbro, Nyhyttan

Madeleine Gustavsson

Virkesköpare Västmanland, Dalarna
0701746294 madeleine.gustavsson@storaenso.com

Smedjebacken, Skinnskatteberg, Ludvika

Marie Claesson

Virkesköpare Värmland
0730365665 marie.claesson@storaenso.com

Eda, Årjäng

Martin Sjöberg

Virkesköpare Stockholm
070-2125123 martin.x.sjoberg@storaenso.com

Norrtälje, Norra Stockholm, Täby

Mattias Engman

Virkesköpare Gävleborg
0705597724 mattias.engman@storaenso.com

N Bollnäs, Järvsö, Ljusdal, Ovanåker

Niklas Bergström

Virkesköpare Dalarna
0727335575 niklas.bergstrom@storaenso.com

Falun, Rättvik

Niklas Karlsson

Virkesköpare Västra Götaland
070-293 51 83 niklas.x.karlsson@storaenso.com

Bohuslän

Olof Fernström

Virkesköpare Uppsala
0730738914 olof.fernstrom@storaenso.com

Heby Tärnsjö

Oskar Nilsson

Virkesköpare Värmland
0761069735 oskar.nilsson@storaenso.com

Västra Sunne

Peter Stureson

Virkesköpare Uppsala
0706206899 peter.stureson@storaenso.com

Heby, Sala, Fjärdhundra, Huddunge, Österunda

Rasmus Karlsson

Virkesköpare Dalarna
0702-312016 rasmus.x.karlsson@storaenso.com

Ludvika

Robin Hed

Virkesköpare Värmland
0722066600 robin.hed@storaenso.com

Forshaga samt del av Munkfors

Simon Carlsson

Virkesköpare Värmland
0738213563 simon.carlsson@storaenso.com

Filipstad, Hagfors, Storfors

Stefan Danielsson

Virkesköpare Västra Götaland
070-2162319 stefan.danielsson@storaenso.com

Dals-Ed, Färgelanda, Bäckefors

Stefan Gustafsson

Virkesköpare Gävleborg
0703285387 stefan.gustafsson@storaenso.com

Norra Sandviken, Hedesunda, Hofors

Tomas Carlsson

Virkesköpare Värmland
0705196300 tomas.carlsson@storaenso.com

Östra Sunne

Torbjörn Ameck

Virkesköpare Jämtland
0706446334 torbjorn.ameck@storaenso.com

Härjedalen, Berg

Kontakta virkesköpare

Vi kommer att lagra och behandla de uppgifter du anger i formuläret för att kunna hantera din förfrågan.

Ditt samtycke är frivilligt, och du kan när som helst välja att återkalla det. Detta gör du antingen genom att klicka på länken som finns i varje e-postutskick från Stora Enso, eller genom att kontakta Stora Enso i enlighet med vår sekretesspolicy. Stora Enso behandlar dina personuppgifter ansvarsfullt. Om du vill ha mer information kan du läsa vår sekretesspolicy. Observera att vi även spårar trafiken från vår e-postmarknadsföring.